Aktualności z 2022 r.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii odbyła się 1 maja 2022 roku. Pod płaszczem Anielskiej Królowej dwadzieścia jeden dzieci z 3 klasy, po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Do bieleckiego kościoła wraz z dziećmi przybyli ich rodzice, chrzestni, dziadkowie i najbliższa rodzina.

Uroczysta msza, podczas której najmłodsi przyjęli sakrament poprzedziła procesja  wraz z księdzem proboszczem Arturem Urbanem. Dzieci intensywnie włączyły się w tak ważne dla nich wydarzenie, czytając słowo Bożę, biorąc udział w procesji z darami oraz dziękując Jezusowi za tak wspaniały dar. W liturgię zaangażowani byli również rodzice, wdzięczni Bogu i kościołowi za sakrament swoich dzieci.

Piękne otoczenie, wystrojony kościół oraz piękna pogoda nadała temu wydarzeniu miłą sercu i pełną wrażeń atmosferę. Przypominając nam wszystkim o dobroci Boga Ojca, który stworzył ten piękny świat dla człowieka i posłał nam swojego syna Jezusa Chrystusa, aby pozostał z nami w Eucharystii.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali nasze dzieci do Pierwszej Komunii Świętej - katechetom, rodzicom, chrzestnym a w szczególności księdzu proboszczowi za katechezy w szkole i ewangelizację poza nią.

Panie Boże dziękujemy Ci za to że nas kochasz, że jesteś dobry dla swoich dzieci. Maryjo otaczaj nas płaszczem swojej matczynej miłości.

Życzymy naszym dzieciom, by przygoda wspólnej wędrówki z Panem Jezusem trwała całe ich życie.

Z wyrazami wdzięczności

MSZE ŚWIĘTE - czas letni